22 decembrie 2011

Valencia-Cadiz

•  Valencia-Cadiz pronostic: mai multe goluri in repriza 2 (GRESIT)
 In tur cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 0-0 dupa un meci in care Cadiz a aratat ca este o echipa destul de puternica desi evolueaza in Segunda B. Un rezultat de egalitate le-ar permite celor de la Cadiz cel putin sa ajunga in prelungiri in cazul in care meciul se termina 0-0. Cred ca cei de la Cadiz se vor apara cu toata echipa si o vor face intr-un mod destul de inteligent pentru a nu primi gol. Valencia trebuie sa atace si o va face cu siguranta, totodata Valencia trebuie sa nu forteze decisiv inca din primele minute pentru a nu risca sa primeasca gol, un gol care ar cantari foarte mult. Cadiz este neinvinsa in ultimele 6 partide in timp ce Valencia are 2 infrangeri in ultimele 6 meciuri , evident in compania unor echipe mult mai puternice. Pana la pauza cei de la Cadiz pot mentine rezultatul de 0-0, rezultat ce le-ar fi extrem de favorabil daca l-ar obtine si la final pentru a avea sansa de a se impune in prelungiri. Mizez pe Valencia ca va marca cel putin un gol in repriza 2.