22 februarie 2012

PSV - Trabzonspor

In data de 23 februarie 2012 de la ora 20:00 in cadrul returului din Europa League 1/16-finale liderul din olanda PSV primeste vizita locului 4 din turcia Trabzonspor. In tur Psv s-a impus la turci acasa cu scorul de 2-1 si acasa au o misiune relative usoara sa pastreze avantajul din tur si sa mai inscrie daca se poate. Psv este intr-o forma destul de buna merge bine in campionat este pe locul 1 la egalitate de puncte cu AZ Alkmaar care si ei au meci in europa league contra celor de la Anderlecht. Turcilor le va fi foarte greu sa se califice mai departe deoarece nu este in cea mai buna forma in ultimele 5 meciuri a obtinut 2 infrageri, un egal si doua victorii pe cand Psv au o infragere un egal si 3 victorii. Cele doua formatii nu sau mai intalnit cu exceptia meciului de saptamana trecuta . Turcilor lear trebui sa bata la doua goluri diferenta ca sa se califice cea ce este aproape imposibil pe Philips Stadium din Eindhoven. Toate golurile au fost marcate in prima repriza si cred ca si in aceasta partida se vor marca multe goluri deoarece Trabzonspor nu are nimic de pierdut ori pierde cu 2 sau 3-0 tot aia e. Media de goluri marcate de Psv este 75-90 si 0-15 pe cand cei de la Trabzonspor 30-45 ceea ce sa si dovedit in meciul tur cand O. Adin a marcat in minutul 33. In acest meci eu voi miza pe multe goluri dar si pe victoria lui PSV.